ВЛІЗЬКО Михайло Володимирович (* 1954, м. Лебедин ⎯ † 2003) — український спортсмен-волейболіст. 

Випускник Лебединських СШ (нині — ЗОШ І—ІІІ ступенів) № 5 (1971) і ДЮСШ (дитячо-юнацької спортивної школи). Із дитинства любив гру із м’ячем. Тому й відвідував волейбольну секцію ДЮСШ у тренера Л. В. Бондаря. Згодом Михайло змінив тренера і потрапив до В. М. Гірського. Хлопець був здібним спортсменом, тому його направили на навчання до Київського спортивного інтернату (КСІ). Він успішно здав відбірковий екзамен і був зарахований. Іще навчаючись у КСІ, Михайло Влізько входить до складу шкільної збірної команди УРСР, а на ХІІ Спартакіаді школярів у м. Києві  (1972) стає чемпіоном СССР.

Закінчивши КСІ, Михайло вступає до Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту (ДІБІ; нині — Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (ПДАБА), м. Дніпро). І студентом він продовжує тренування під керівництвом колишнього тренера Лебединської ДЮСШ В. М. Гірського. 

Граючи за команду майстрів спорту з волейболу спочатку за м. Дніпропетровськ (нині — Дніпро), потім — за м. Одесу, бере участь у виступах Вищої ліґи СССР, за що йому було присвоєно звання Майстра спорту СССР із волейболу. 

У 2003 р. Майстер спорту СССР М. В. Влізько у 49-річному віці пішов із життя.

В. І. КРАВЧЕНКО,

історик-краєзнавець