Реставрація графіки із музейної колекції

0
622

Колекція Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва нараховує більше 1000 графічних творів, що датовані від XVIII до ХХ століття. Це, в першу чергу, твори виконані пастеллю, аквареллю, простими та кольоровими олівцями, гуашшю, ін. Значна їх частина потребує проведення реставраційних заходів.

Нескладні пошкодження графічних робіт можуть бути усунені майстрами-реставраторами на базі самого музею, проте, складніші – вимагають втручання в умовах Реставраційного центру та потребують значно проміжку часу.

Саме такі твори, 23 квітня 2019 року із Лебедина були доправлені до Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Це, 8 графічних робіт початку ХІХ – середини ХХ століття:

Корін Є. «Дама в криноліні», ХІХ ст. олівець, акварель;

Красовський О.А. «Ранок», поч. ХХ ст., папір, пастель;

Красовський О.А. «День», поч. ХХ ст., папір, пастель;

Кричевський В.Г. «Хати на околиці села», 1945, папір, олівець;

Кричевський В.Г. «17 ст. Церковні ворота с. Добротів, п. Надіврна Галичина», 1945, папір, олівець;

Кричевський В.Г. «Перевіз. Полтавщина», 1945, папір, олівець;

Кричевський В.Г. «Річка Псло», 1946, папір, олівець;

Кричевський В.Г. «Венеція», 1945, папір, акварель (наклеяний на картон).

Корін Є. «Дама в криноліні»

Роботи мають прориви та пошкодження основи, значні зовнішні забруднення та інші дефекти, над усуненням яких будуть працювати харківські реставратори.

Слід відзначити, що це перші роботи, що потрапили на реставрацію у Харків після, майже, 10 річної перерви у співпраці художнього музею та Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

Розпаковка творів у Харківській філії ННДРЦУ

Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва дякує реставраторам за професійну майстерність та допомогу у проведенні реставрації творів мистецтва із колекції Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва. Адже, лише за 2018 рік, спеціалістами-реставраторами ННДРЦУ (м. Київ) відреставровані 32 живописні роботи на базі художнього музею та ще 2 твори (робота Федора Кричевського «Дівчинка у блакитному» (1900) та Миколи Глущенка «Жнива» (1947)) на базі центру в Києві.

На сьогоднішній день ще 12 живописних і графічних твори із колекції Лебединського міського художнього музею перебувають в київських та харківських майстернях Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Їх реставрація триватиме до завершення 2019 року.

Ще одна робота – скульптура Костянтина Куликовського «Запорожці пишуть листа турецькому султану» (горельєф, теракота, 1920 рік) знаходиться на реставрації у реставраційній майстерні Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ