«Князь Володимир – хреститель Русі»

0
18
Вогнем та мечем охрестив він слов’ян
– За скільки років? – оцінить не берусь.
З заклятих поганців зробив християн,
Щоб рівною стала всім Київська Русь.
О. Олесь
(1878 – 1944)

День хрещення Київської Русі – державне свято України. Відзначається це свято 28 липня – у день пам’яті рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Русі.
Лебединський міський художній музей ім.Б.К.Руднєва відзначив цю подію проведенням масового заходу під назвою: «Князь Володимир – хреститель Русі»
Невпинна,буремна стихія язичництва.Древня територія України. Шлях із варяг у греки. Віщий Олег. Улюблений кінь сконав від старості в далекім степу. Із черепа вражає підступна змія.
Легендарний Святослав. Переможець хозар. «Іду на Ви». Хоробрий воїн, безпросвітний язичник. Глибока віра в поганських ідолів. Тризна, принесення в жертву півнів та немовлят. А перед цим тисячолітні вірування первісної людини, поклоніння силам природи. Перші роки життя і князювання Володимира пройшли у темряві язичництва.
Виникає питання – чи язичництво темрява? І рішення хрещення – це політичне рішення,чи духовне? І коли сам Володимир-хреститель зрозумів, що він вірує? Адже є свідчення, що й після хрещення, його дружина Анна спостерігала, як він з дружинниками, вночі, палив багаття, та справляючи тризну, приносив в жертву полоненних. А вона вибігала та, благаючи, рятувала невинних, навертаючи потім спасенних до християнства. Віру треба не просто прийняти, її треба усвідомити. І це своєрідна революція, переворот в пізнанні, подвиг. Князя Володимира називають рівноапостольним,оскільки його діяння рівні діянням апостолів – сподвижників Христа.
Такі питання піднімали і обговорювали учасники заходу – професійні історики та аматори, місцеві краєзнавці та вчителі, представники громадськості.
Бурхливе обговорення, завершилося оглядом виставки ікон, підготовленої працівниками музею до визначної дати. Серед них ікона «Богородиця Чернігівська», «Неопалима купина», «Голова Іоана Хрестителя», «Св.Пантелеймон». Представлені святині мають, як художню так і духовну цінність.

Бондюк Ю.А.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.