Цікаво, скільки буде терпіти мешканці сіл Лебединщини таких панів?

0
2257

Працівники Роменської прокуратури разом із працівниками Управління захисту економіки в Сумський області Департаменту захисту економіки Нацполіції України та слідчих Лебединського районного відділення Сумьського відділу поліції ГУНП в Сумський області викрито злочинні дії сільського голови с.Червлене Лебединського району.
Встановлено, що очільник села вимагав від керівника товариства з обмеженою відповідальністю, з яким було укладено договори щодо видалення зелених насаджень на території сільської ради, сплачувати 150 грн за кожен м3 чагарнику та 500 грн за кожен м3 ділової деревини. Лише після одержання всієї суми сільський голова обіцяв підписати відповідні документи та передати підприємцю вирубану деревину.
Учора, 24 липня 2018 року, у своєму службовому кабінеті голова села в обмін на акт приймання виконаних робіт одержав від керівника товариства 21 тис 800 грн. Ще 5 тис грн. він отримав напередодні.
Наразі тривають слідчі дії, вирішується питання про повідомлення очільнику села про підозру за ч. 3 ст. 368 (вимагання та одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України.
В тому разі, якщо вина посадовця буде доведена, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Мова йдеться про великий хабар за правильне рішення одного з наболілих питань. Тіньовий бюджет Лебединської РДА позбувся декількох десятків тисяч гривень. Це звичайна практика, поширена в Лебединському районі. Побори і хабарі досягають колосальні цифр. Керівники, як цей сільський голова не поспішають створювати громаду або приєднуватися до вже створених, їм і так добре. Але, на цей раз не пощастило.  Може вже пора жити по-іншому?