Діти в заручниках у чиновників

0
1243

Проведення реформ по-лебединському: це так потрібно реформувати, щоби незадоволених було якомога більше, і врешті-решт все провалити. Мабуть, це головна ціль впровадження реформ Лебединською районною державною адміністрацією.

Саме так і реалізовували освітню реформу в Лебединському районі. Створили опорні школи та запропонували своєрідну, а разом із тим ну дуже цікаву схему: возити дітей із села Червлене в Михайлівську школу, і то зовсім нічого, що дорога проходить мимо Лебединської загальноосвітньої школи № 6, тобто замість 17 кілометрів можно їхати всього 6. Тому батьки вирішили що їх діти будуть навчатися в місті, і тут почалося….

Як бачимо амбіції деяких керівників виявляються важливішими, ніж  здоров’я та знання дітей. Вже більше місяця не вирішується питання про підвезення дітей до школи. І, відповідно, майже місяць діти ходять до школи в місто Лебедин із села Червлене через ліс та під зливою. А місцевим чиновникам байдуже.

Просимо звернути увагу на ст. 14 Закон про освіту:

можуть забезпечувати пільговий проїзд учнів, вихованців, студентів та педагогічних працівників до місця навчання і додому у порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування, та передбачати на це відповідні видатки з місцевих бюджетів;

{Абзац восьмий частини першої статті 14 в редакції Закону № 76-VIII від 28.12.2014 – щодо набрання чинності норм зазначеного Закону див. “Прикінцеві положення”}

Також  Державна цільова соціальна програма “Шкільний автобус” передбачає фінансування перевезень учнів. Кошти на яку і були закладені в районний бюджет, але особисті амбіції взяли гору над здоровим глуздом й тому триває напружена робота з пошуку шляхів, як не дати дітям навчатися в місті. Зі свого боку сільський голова та селищна рада могли, згідно ст. 14 Закону про освіту виділити кошти на перевезення дітей, але вони чекають команду зверху як у “добрі” радянські часи.

Ми чекаємо коментарі керівників селищної, районної, міської та обласної ради, а краще рішучих дій щодо вирішення цього питання.

P.S. Прохання можновладців не маніпулювати цифрами, та не плутати державну субвенцію на навчання  з коштами на підвезення дітей до школи.