Платити по 4,00грн чи по 3,50грн за проїзд?

0
1018

Сьогодні в ранці жителі міста були здивовані новими цінами на проїзд. На питання до водія коли були затверджені нові ціни і коли вони були опубліковані, чіткої відповіді не отримали.

На сайті міськради рішень виконкому, на які посилаються перевізники, за листопад не опубліковано:

Як з’ясувалося пізніше, рішення було прийнято 15 листопада 2017 року, та повинно було опубліковане в газеті “Життя Лебединщини” тільки сьогодні. І тому виникає з якої дати повинні водити нові ціни за проїзд?  І якщо було порушені терміни хто понесе відповідальність?

на при кінці 22.11.17 року на сайті міськради все таки з’явилося розпорядження

[su_document url=”http://lebedyn.org/wp-content/uploads/2017/11/301-pereviznyky.pdf” width=”700″]

Відповідно до пункту 11 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» «акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення; на вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування».

Пункт 2 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачає, що розпорядники публічної інформації зобов’язані оприлюднювати, зокрема, нормативно-правові акти та акти індивідуальної дії (крім внутрішньо організаційних), прийняті розпорядником, а частина 2 зазначеної правової норми передбачає, що ці акти підлягають обов’язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше 5 робочих днів з дня затвердження документу. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.

Таким чином, Закон України «Про доступ до публічної інформації» чітко встановлює строки оприлюднення нормативно-правових актів та актів індивідуальної дії, до яких відносяться і рішення місцевих рад, і передбачає, що такі рішення підлягають оприлюдненню, в тому числі на сайті, невідкладно, але не пізніше 5 робочих днів з моменту їх затвердження.

Як видно із наведених положень Закону «Про доступ до публічної інформації», він не встановлює окремих строків оприлюднення актів ради, які не відносяться до нормативно-правових.