Платити по 4,00грн чи по 3,50грн за проїзд?

0
931

Сьогодні в ранці жителі міста були здивовані новими цінами на проїзд. На питання до водія коли були затверджені нові ціни і коли вони були опубліковані, чіткої відповіді не отримали.

На сайті міськради рішень виконкому, на які посилаються перевізники, за листопад не опубліковано:

Як з’ясувалося пізніше, рішення було прийнято 15 листопада 2017 року, та повинно було опубліковане в газеті “Життя Лебединщини” тільки сьогодні. І тому виникає з якої дати повинні водити нові ціни за проїзд?  І якщо було порушені терміни хто понесе відповідальність?

на при кінці 22.11.17 року на сайті міськради все таки з’явилося розпорядження

Відповідно до пункту 11 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» «акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення; на вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування».

Пункт 2 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачає, що розпорядники публічної інформації зобов’язані оприлюднювати, зокрема, нормативно-правові акти та акти індивідуальної дії (крім внутрішньо організаційних), прийняті розпорядником, а частина 2 зазначеної правової норми передбачає, що ці акти підлягають обов’язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше 5 робочих днів з дня затвердження документу. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.

Таким чином, Закон України «Про доступ до публічної інформації» чітко встановлює строки оприлюднення нормативно-правових актів та актів індивідуальної дії, до яких відносяться і рішення місцевих рад, і передбачає, що такі рішення підлягають оприлюдненню, в тому числі на сайті, невідкладно, але не пізніше 5 робочих днів з моменту їх затвердження.

Як видно із наведених положень Закону «Про доступ до публічної інформації», він не встановлює окремих строків оприлюднення актів ради, які не відносяться до нормативно-правових.