Опромінення від мобільної вишки на даху лікарні – піклування про здоров’я лебединців?

0
1186

Депутати районної ради збираються затвердити рішення про передачу в оренду частини даху п’ятиповерхової будівлі терапевтичного відділення комунальної установи «Лебединська центральна районна лікарня ім. лікаря К.О.Зільберника» для встановлення мобільного телекомунікаційного обладнання. Втім, установлювати вишку стільникового зв’язку, яка, звичайно ж, матиме негативний вплив на здоров’я людини, на будівлі, де лікуються діти і дорослі видається верхом цинізму. Єдине, чим можна пояснити такий крок районної влади – це спроба підзаробити грошей, здавши  в оренду мобільному оператору дах лікарні.

З проектом самого рішення, яке буде виноситись на розгляд депутатів районної ради 19 липня можна ознайомитись на сайті районної ради (http://lebrada.gov.ua/index.php/dokumenti/rishennya-rajonnoji-radi/vii-sklikannya/category/121-14-sesiya).

Варто згадати, що за Державними санітарними нормами і правилами захисту населення від впливу електромагнітного випромінювання, вишка стільникового зв’язку повинна розташовуватися щонайменше за 80 м від найближчої житлової споруди чи адміністративної будівлі. При цьому нормативний рівень електромагнітних випромінювань повинен становити 2,5 мкВТ/см2. Тож хто відповідатиме за здоров’я людей та замірятиме рівень електромагнітного випромінювання в будівлі лікарні та території довкола неї – питання відкрите. Втім, лише спільними зусиллями небайдужих лебединців можна не допустити незаконного збагачення на оренді мобільним оператором (операторами) будівлі лікарні, оскільки це завдасть непоправної шкоди здоров’ю всіх жителів міста.

P.S.

Якщо видалять із сайту  районої ради)